Služby

Personalizace karet

Dejte vašemu zákazníkovi jeho vlastní kartu, ať pozná, že to s ním myslíte naprosto vážně. Každou kartu, čipovou či magnetickou, lze navíc opatřit proměnlivými údaji.

Pro personalizaci karet využíváme několik vhodných technologií:

 • Termoprint
 • Inkjet
 • Digitální tisk
 • Embossing

Postupná personalizace karet

Rozrůstá se stále vaše klientská základna? Mají vaše vydané karty omezenou platnost? Využijte možnosti dodávat karty zákazníkům postupně.
Proveďte odhad celkového počtu vydávaných karet za období (nejčastěji 1 rok).

Karty – polotovary jsou vyrobeny předem a uskladněny u nás. V pravidelných intervalech nám dodáváte databázi nových klientů. Karty následně v krátkém čase personalizujeme.

Pro hladší průběh distribuce realizujeme rovněž kompletaci a mailing karet.

Výroba plastových karet

Typy magnetických pásek

Zkratky HiCo (High Coercivity) a LoCo (Low Coercivity) označují koercivitu magnetického materiálu.

Koercivita je technický termín, používaný pro určení intenzity magnetického pole, která způsobí změnu dat magnetické stopy. Koercivita je udávána v Oerstedech (Oe). HiCo (2750 Oe, nebo 4000 Oe). Zkratka pro vysokou koercivitu HiCo magnetické stopy určuje nejvyšší úroveň její odolnosti před poškozením rozptýleným magnetickým polem. LoCo (300 Oe) zkratka pro nízkou koercivitu. Výběr typu magnetické stopy závisí na tom, jak bude karta používána.

Lze ji umístit na kartu nahoru nebo dolů, vždy po delší straně karty. Kódování se provádí kodérem, jenž bývá součástí vybavení tiskáren plastových karet.

Magnetický záznam se ukládá do jedné, dvou nebo tří stop:

 1. stopa – má 79 alfanumerických znaků.
 2. stopa – obsahuje 40 numerických znaků.
 3. stopa – nese 107 znaků, využívá se např. k bankovním účelům pro uchování PIN, dají se na ni nahrát jen čísla 0-9, rovnítko, dvojtečka

Personalizace karet čárovým nebo QR kódem

Rozeznáváme čárové kódy lineární (1D) a  QR kódy (2D).
Lineární(1D) kódy mají omezenou kapacitu a obvykle kódují numerický nebo alfanumerický řetězec, který je klíčem k identifikaci.
Nejčastěji používané 1D kódy na kartách jsou EAN 13, EAN 8, Interleaved 2/5, Code 39, Code 128, Codabar a další.
QR kódy(2D) kódy vzhledem k vyšší kapacitě obvykle obsahují veškerou potřebnou informaci o označeném předmětu v sobě.

Výroba plastových karet

Bezpečnostní prvky na kartě

Padělání nebo zneužití plastové karty neoprávněnou osobou lze zabezpečit bezpečnostními prvky, které na kartu umístíte.

 • PODPISOVÉ POLE
  Nejčastější a nejlevnější způsob ochrany je nanesení podpisového pole na kartu. Jedná se o speciální barvu, která po uschnutí umožňuje vepsat aktuální údaje, jako je např. doba platnosti karty, jméno, osobní číslo a v neposlední řadě slouží pro podepsání oprávněné osoby. Dopsané údaje nelze z políček smazat bez viditelného zásahu.
  Pod transparentní podpisové pole můžeme natisknout navíc pro zvýšení ochrany tzv. giloše nebo jiný drobný text, který chrání kartu před falsifikací.
 • EMBOSSING
  Další, jednoduchý, způsob ochrany karty je použití personalizace reliéfním způsobem, zvaným embossing. Postačí vyražená číselná řada vydaných karet. Vyššího stupně ochrany na kartě dosáhnete v kombinaci s podpisovým polem.
 • HOTSTAMPING – HORKÁ RAŽBA
  Pomocí metalických a hlavně holografických fólií vyrazíme na povrch karty požadovaný prvek: logo, text… Častá je i aplikace několika fólií přes sebe. Výsledkem je velice efektní a bezpečnost zaručující prvek, který v mnohých případech nahradí hologram.
 • HOLOGRAM
  Aplikujeme na karty hologramy různých stupňů zabezpečení a to ražbou, což je jeden z nejvyšších způsobů ochrany PVC karty nebo nalepením, kdy se jedná o destruktivní samolepící hologram, který nelze z karty odstranit bez jeho poškození.
 • SPECIÁLNÍ BEZPEČNOSTNÍ UV nebo INFRA BARVY
  Security barvy, které jsou využívány především při výrobě bankovek a osobních průkazů – občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas… Tyto barvy nejsou viditelné pouhým okem, texty lze číst pouze pod UV nebo INFRA světlem.

Kompletace, adresní rozesílka

Všechny personalizované plastové karty pro vás dále spárujeme s průvodními dopisy, letáky, nalepíme na reklamní nosič… Zajistíme požadovanou kompletaci reklamních materiálů včetně jejich distribuce po celé ČR, ale i do zahraničí.

 • Výroba průvodních materiálů – průvodní dopis, leták, brožurka.
 • Personalizace průvodních materiálů.
 • Umístění karty na průvodní materiál – lepení tzv. „lepíkem“, oboustrannou páskou.
 • Složení průvodních materiálů podle formátu zvolené obálky.
 • Potisk obálek – obálky DL, C5/6, klasické nebo okénkové, samolepící.
 • Tisk adresních štítků na obálku.
 • Kompletace – párování karty a obálek s adresou, vkládání průvodních materiálů, zalepení obálky.
 • Třídění, svazkování, příprava pro předání přepravci.
Výroba plastových karet

Gravírování pomocí CO2 laseru

Jsme schopni Vám za pomoci našeho výkonného CO2 laseru vygravírovat logo, číslo nebo jakýkoliv text na skoro veškerý možný podklad jako například plastové čipy, karty, propisky, …

 

laserové vyrývání na čip

Laser