Personifikace karet

Personifikace plastových karet se provádí různými technologiemi, díky nichž jsou na kartu naneseny prvky, dle kterých lze rozeznat jednotlivé majitelé karet.

Personifikovaná karta se díky těmto prvkům stává takzvanou kartou osobní.

Technologie personifikace karet

a) Potisk termoprintem

Termoprintem můžeme na plastovou kartu nanést několik personalizačních údajů, a to např. identifikační číslo, fotografii, čárový kód

b) Ražba embossingem

Embossingem můžeme na plastovou kartu vyrazit vystouplé reliéfní písmo. Toto písmo lze pokrýt fólií, nejvíce používané jsou zlatá, stříbrná a černá fólie. U embossingu rozeznáváme dvě velikosti písma, a to 0,3 mm a 0,5 mm a na jeden řádek na kartě se nám vejde 29 znaků.

c) Nalepení termokrystalické fólie

Nalepením termokrystalické fólie se rozumí nalepení této fólie na kartu. Tato fólie reaguje na teplotu prstu, různorodým zabarvením. Tyto fólie lze použít k měření stresu, nebo jako teploměr.

d) Nanesení podpisového pole

Podpisové pole toto pole slouží pro podpis majitele karty. Jsme schopni dodávat průsvitné, bílé a barevné podpisové pole. Podpisové pole tiskneme sítotiskem v různých velikostech.

e) Ražba hotstampingem

Technologie, kterou se za tepla vyrazí do karty metalická fólie. Tyto fólie mohou být různobarevné.

f) Nanesení stírací (streetchové) fólie

Speciální fólie, která slouží pro zakrytí tištěných údajů na kartě, které se stávají čitelnými až po odstranění této fólie z karty. Tato fólie se používá např ve výherních loteriích, nebo u předplacených telefonních karet.